-45
%
10 mm
Imola Stoncrete Camargue Natural Structured Matt Stair plate 172254 120x120cm rectified 10mm - STCR G120CG
€218.60
/ piece *
€120.24 / piece *
%
€240.47 / box *
%
Content per pack:
2 piece
Goods to be procured: Usually available within 10 business days + delivery time up to 20 business days
Product number:
172254-imola
Product information "Imola Stoncrete Camargue Natural Structured Matt Stair plate 172254 120x120cm rectified 10mm - STCR G120CG"
Important: note the technical details in the manufacturer catalog for the article Imola Stoncrete Camargue Natural Structured Matt Stair plate 172254 120x120cm rectified 10mm - STCR G120CG
Stoncrete is positioned in a multiple taste area that includes both stone and concrete, in order to meet different style requirements. The collection’s vast range makes it a solution that can adapt to a wide variety of residential and non-residential contexts as well as guaranteeing complete continuity between indoors and outdoors.
Stoncrete is positioned in a multiple taste area that includes both stone and concrete, in order to meet different style requirements. The collection’s vast range makes it a solution that can adapt to a wide variety of residential and non-residential contexts as well as guaranteeing complete continuity between indoors and outdoors.
| Color variation: | V2: Noticeable differences in color, motifs and structure within the same production batch. |
|---|---|
| Colour: | Camargue |
| Format [cm]: | 120x120 |
| Frost resistance: | Ja |
| Item type: | Stair elements |
| Look: | Concrete, Stone |
| Material: | Colorbody fine porcelain stoneware |
| Rectified: | Ja |
| Sorting: | 1st choice |
| Surface: | matt, nature, structured |
| Thickness [mm]: | 10 mm |
| Pack [m]: | 2.4 m |
| Pack [kg]: | 20.26 kg |
| Pack [m2]: | 0.78 m² |
| Pack [pieces]: | 2 Pc |