-58
%
R11
20 mm
Viva Heritage Beige Naturale EH01 80x80cm rectified 20mm
€124.36
/ m2 *
€52.23 / m2 *
%
€33.43 / box *
%
Content per pack:
0.64 m2
Goods to be procured: Usually available within 10 business days + delivery time up to 20 business days
Product number:
EH01-viva
Product information "Viva Heritage Beige Naturale EH01 80x80cm rectified 20mm"
Important: Take note of the technical details in the manufacturer catalogue for the product Viva Heritage Beige Naturale EH01 80x80cm rectified 20mm
Nobility and strength, from matter to design. The ceramic collection inspired by natural Montpellier stone.
Nobility and strength, from matter to design. The ceramic collection inspired by natural Montpellier stone.
| Attention! Outdoor-Surface: | This surface is recommended for outdoor use only |
|---|---|
| Color variation: | V3: Significant variation in color, motifs, and texture occurs among tiles within the same production batch. We recommend checking the product range carefully before ordering. |
| Colour: | Beige |
| Format [cm]: | 80x80 |
| Frost resistance: | Ja |
| Item type: | Plain tiles |
| Look: | Stone |
| Material: | Porcelain Stoneware |
| Rectified: | Ja |
| Slip resistance: | R11 |
| Sorting: | 1st choice |
| Surface: | nature |
| Surface designation manufacturer: | Naturale |
| Thickness [mm]: | 20 mm |
| Pack [m]: | 0.8 m |
| Pack [kg]: | 28.34 kg |
| Pack [m2]: | 0.64 m² |
| Pack [pieces]: | 1 Pc |