-58
%
R11
9.5...
Ergon Medley Minimal Blue Tecnica EH7J 60x120cm rectified 9,5mm
€89.01
/ m2 *
€37.38 / m2 *
%
€53.83 / box *
%
Content per pack:
1.44 m2
Goods to be procured: Usually available within 10 business days + delivery time up to 20 business days
Product number:
EH7J-ergon
Product information "Ergon Medley Minimal Blue Tecnica EH7J 60x120cm rectified 9,5mm"
Important: Take note of the technical details in the manufacturer catalogue for the product Ergon Medley Minimal Blue Tecnica EH7J 60x120cm rectified 9,5mm
A contemporary reading of Venetian Terrazzo.
A contemporary reading of Venetian Terrazzo.
| Attention! Outdoor-Surface: | This surface is recommended for outdoor use only |
|---|---|
| Color variation: | V3: Significant variation in color, motifs, and texture occurs among tiles within the same production batch. We recommend checking the product range carefully before ordering. |
| Colour: | Minimal Blue |
| Format [cm]: | 60x120 |
| Frost resistance: | Ja |
| Item type: | Plain tiles |
| Look: | Concrete |
| Material: | Porcelain Stoneware |
| Rectified: | Ja |
| Slip resistance: | R11 |
| Sorting: | 1st choice |
| Surface: | grip |
| Surface designation manufacturer: | Tecnica |
| Thickness [mm]: | 9.5 mm |
| Pack [m]: | 2.4 m |
| Pack [kg]: | 32.83 kg |
| Pack [m2]: | 1.44 m² |
| Pack [pieces]: | 2 Pc |