-45
%
R10
8.5...
ABK Atlantis Grey Naturale Skirting board PF60006506 5,5x120cm rectified 8,5mm
€15.35
/ piece *
€8.44 / piece *
%
€50.66 / box *
%
Content per pack:
6 piece
Goods to be procured: Usually available within 10 business days + delivery time up to 20 business days
Product number:
PF60006506-abk
Product information "ABK Atlantis Grey Naturale Skirting board PF60006506 5,5x120cm rectified 8,5mm"
Important: note the technical details in the manufacturer catalog for the article ABK Atlantis Grey Naturale Skirting board PF60006506 5,5x120cm rectified 8,5mm
The rigour of stone is transformed through creative research into surface processing techniques. ABK reinterprets a material generally known as Atlantis Stone in a palette of dusty colours and a vast array of finishes, lending sober elegance to a wide range of indoor and outdoor situations.
The rigour of stone is transformed through creative research into surface processing techniques. ABK reinterprets a material generally known as Atlantis Stone in a palette of dusty colours and a vast array of finishes, lending sober elegance to a wide range of indoor and outdoor situations.
| Color variation: | V3: Significant variation in color, motifs, and texture occurs among tiles within the same production batch. We recommend checking the product range carefully before ordering. |
|---|---|
| Colour: | Grey |
| Format [cm]: | 5,5x120 |
| Frost resistance: | Ja |
| Item type: | Skirting board |
| Look: | Stone |
| Material: | Colorbody fine porcelain stoneware |
| Rectified: | Ja |
| Slip resistance: | R10 |
| Sorting: | 1st choice |
| Surface: | nature |
| Surface designation manufacturer: | Naturale |
| Thickness [mm]: | 8.5 mm |
| Pack [m]: | 7.2 m |
| Pack [kg]: | 7.86 kg |
| Pack [m2]: | 0.4 m² |
| Pack [pieces]: | 6 Pc |