-55
%
10 mm
Ragno Imperiale Crema Naturale – Matt Decor Merletto 3D R75W 30x90cm rectified 10mm
€78.66
/ piece *
€35.40 / piece *
%
€70.79 / box *
%
Content per pack:
2 piece
Goods to be procured: Usually available within 10 business days + delivery time up to 20 business days
Product number:
R75W-ragno
Product information "Ragno Imperiale Crema Naturale – Matt Decor Merletto 3D R75W 30x90cm rectified 10mm"
Important: Take note of the technical details in the manufacturer catalogue for the product Ragno Imperiale Crema Naturale – Matt Decor Merletto 3D R75W 30x90cm rectified 10mm
Imperiale is a collection of marble-look porcelain stoneware comprising 8 refined stone types for floor coverings, in 4 rectified sizes and two surfaces, and 6 gloss finish slimline thickness ceramic wall coverings in the 30x90 cm size. Three-dimensional structures, decors and mosaics colour-matched with the plain tiles enhance a collection of surfaces with timeless elegance.
Imperiale is a collection of marble-look porcelain stoneware comprising 8 refined stone types for floor coverings, in 4 rectified sizes and two surfaces, and 6 gloss finish slimline thickness ceramic wall coverings in the 30x90 cm size. Three-dimensional structures, decors and mosaics colour-matched with the plain tiles enhance a collection of surfaces with timeless elegance.
| Color variation: | V2: Noticeable differences in color, motifs and structure within the same production batch. |
|---|---|
| Colour: | Crema |
| Format [cm]: | 30x90 |
| Frost resistance: | Ja |
| Item type: | Decor |
| Look: | Design, Decor |
| Material: | Porcelain Stoneware |
| Rectified: | Ja |
| Sorting: | 1st choice |
| Surface: | nature |
| Surface designation manufacturer: | Naturale – Matt |
| Thickness [mm]: | 10 mm |
| Pack [m]: | 1.8 m |
| Pack [kg]: | 9.52 kg |
| Pack [m2]: | 0.54 m² |
| Pack [pieces]: | 2 Pc |