-55
%
6 mm
Ragno Resina Bianco – Grigio – Ardesia Matt Decor Venezia R8CC 40x120cm 6mm
€141.85
/ piece *
€63.83 / piece *
%
€255.33 / box *
%
Content per pack:
4 piece
Goods to be procured: Usually available within 10 business days + delivery time up to 20 business days
Product number:
R8CC-ragno
Product information "Ragno Resina Bianco – Grigio – Ardesia Matt Decor Venezia R8CC 40x120cm 6mm"
Important: Take note of the technical details in the manufacturer catalogue for the product Ragno Resina Bianco – Grigio – Ardesia Matt Decor Venezia R8CC 40x120cm 6mm
The resin look gains potential with new colour schemes. Resina is a highly realistic evocation of the subtly uneven vibrations and texture of the inspiration material. The large 40x120 cm sizes in 6 mm thickness reflect the continuity of the original product, and beautify walls with a new, contemporary assortment of shades.
The resin look gains potential with new colour schemes. Resina is a highly realistic evocation of the subtly uneven vibrations and texture of the inspiration material. The large 40x120 cm sizes in 6 mm thickness reflect the continuity of the original product, and beautify walls with a new, contemporary assortment of shades.
| Colour: | Bianco – Grigio – Ardesia |
|---|---|
| Format [cm]: | 40x120 |
| Frost resistance: | Nein |
| Item type: | Decor |
| Look: | Design, Decor |
| Material: | White Pasta |
| Rectified: | Nein |
| Sorting: | 1st choice |
| Surface: | matt |
| Surface designation manufacturer: | Matt |
| Thickness [mm]: | 6 mm |
| Pack [m]: | 4.8 m |
| Pack [kg]: | 19.05 kg |
| Pack [m2]: | 1.92 m² |
| Pack [pieces]: | 4 Pc |